BQ24401PW
Category : Integrated Circuits (ICs) Power Management (PMIC) Battery Chargers
Product Status : Active
Current - Charging : -
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Fault Protection : -
Number of Cells : -
Supplier Device Package : 8-TSSOP
Battery Pack Voltage : -
Mfr : Texas Instruments
Programmable Features : Timer
Battery Chemistry : Multi-Chemistry
Package / Case : 8-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Interface : -
Charge Current - Max : -
Operating Temperature : -20°C ~ 70°C (TA)
Voltage - Supply (Max) : 6V